56 96 56 96 Vi ses d. 27/3 2021 Gudhjemvej 27, 3760 Gudhjem
  • da
    • en
    • de
    • pl

Bornholms Mesterskaberne i Minigolf 2020

D. 26. september i BornPark Minigolf

Der spilles i 4 rækker:

J = Junior (til og med 19 år), H/D = Herre/Damer (20-45 år), S = Senior (46-65 år), V = Veteran (66 år og op)

Runder Samlet slag Hole-in-one
Samlet alle deltagere 1. 2. 3. 1. 2. 3. I alt
1 Erik Jensen ØMK V 35 39 35 109 5 3 4 12
2 Marie Hansen ØMK J 36 37 37 110 3 5 4 12
3 Karsten Grooss ØMK s 40 40 34 114 2 2 5 9
4 Christina Juhl Sørensen ØMK H/D 38 37 40 115 3 4 2 9
5 Claus Riis Harslev ØMK s 37 41 37 115 3 1 3 7
6 Kim Grønbech ØMK H/D 37 42 37 116 3 1 2 6
7 Jørn Mogensen Nyker s 43 35 38 116 2 2 3 7
8 Søren Hansen ØMK s 37 42 38 117 3 2 3 8
9 Henning Bøgh ØMK V 35 38 44 117 4 3 2 9
10 Brian Nielsen ØMK H/D 41 39 39 119 1 2 3 6
11 Ole Vang Ipsen TIK V 41 42 38 121 3 1 3 7
12 Tino Nielsen ØMK J 42 43 37 122 3 1 4 8
13 Johnny Petersen Nyker s 39 37 46 122 1 3 0 4
14 Svend Hansen ØMK s 40 41 41 122 2 2 3 7
15 Irene Gørlyk ØMK V 40 38 44 122 2 4 3 9
16 Hans Lyster ØMK V 41 44 37 122 2 1 2 5
17 Hans-Henrik Nielsen TIK V 43 39 41 123 3 2 0 5
18 Peter Kofod Jensen Nyker V 39 44 40 123 4 3 1 8
19 Miki Johansen ØMK s 41 40 44 125 2 3 2 7
20 Pernille Hansen ØMK s 45 38 42 125 1 4 1 6
21 Annelise Vang Ipsen ØMK V 43 40 42 125 2 3 2 7
22 Dennis Raun Nyker H/D 44 42 41 127 2 5 3 10
23 Helmund Thiesen ØMK V 44 38 45 127 2 4 1 7
24 Per Wagner ØMK V 42 44 41 127 3 1 3 7
25 Susanne Malmberg ØMK s 43 40 45 128 2 2 2 6
26 Ole Pedersen Nyker V 46 41 41 128 3 1 2 6
27 Mads Freisleben ØMK H/D 44 44 41 129 2 2 3 7
28 Annemarie Jensen ØMK V 42 44 43 129 4 1 2 7
29 Hanne Reimich ØMK s 43 48 40 131 3 2 6 11
30 Lonni Blak ØMK s 50 44 37 131 0 2 4 6
31 Lillian Jarvinen TIK V 47 39 45 131 1 2 1 4
32 Stig Lynge Kofod ØMK V 43 45 43 131 2 1 0 3
33 Niels Grønbech ØMK H/D 40 45 47 132 3 0 1 4
34 Thea Marchener ØMK H/D 45 47 42 134 3 0 1 4
35 Poul Ipsen ØMK S 43 39 53 135 3 2 0 5
36 Preben Jarvinen TIK V 50 38 47 135 1 4 1 6
37 Marianne Ipsen TIK V 49 41 48 138 1 3 2 6
38 Hjalmar Falk ØMK H/D 50 40 49 139 1 3 3 7
39 Hanne Børgesen TIK V 42 51 46 139 1 0 0 1
40 Wendi Nielsen ØMK H/D 44 47 49 140 1 2 0 3
41 Svend Jessen Nyker s 43 50 47 140 2 0 2 4
42 Søren Pedersen ØMK H/D 51 46 44 141 0 1 3 4
43 Jeanet Hansen ØMK s 50 49 42 141 1 0 1 2
44 Kenno Wendelboe TIK s 42 49 51 142 4 0 0 4
45 Tom Raun Nyker V 43 58 44 145 1 0 2 3
46 Charlotte Wendelboe TIK s 50 51 47 148 1 2 1 4
47 Birger Jensen ØMK V 54 46 48 148 0 1 1 2
48 Helle Raun Nyker s 49 50 50 149 1 1 0 2
49 Pia Raun Nyker s 51 53 48 152 0 0 1 1

 

 

 

Junior rækken Runde 1 Runde 2 Runde 3 Samlet
1 Marie Hansen ØMK 36 37 37 110
2 Tino Nielsen ØMK 42 43 37 122

 

Herre/Dame rækken Runde 1 Runde 2 Runde 3 Samlet
1 Christina Juhl Sørensen ØMK 38 37 40 115
2 Kim Grønbech ØMK 37 42 37 116
3 Brian Nielsen ØMK 41 39 39 119
4 Dennis Raun Nyker 44 42 41 127
5 Mads Freisleben ØMK 44 44 41 129
6 Niels Grønbech ØMK 40 45 47 132
7 Thea Marchener ØMK 45 47 42 134
8 Hjalmar Falk ØMK 50 40 49 139
9 Wendi Nielsen ØMK 44 47 49 140
10 Søren Pedersen ØMK 51 46 44 141

 

Senior rækken Runde 1 Runde 2 Runde 3 Samlet
1 Karsten Grooss ØMK 40 40 34 114
2 Claus Riis Harslev ØMK 37 41 37 115
3 Jørn Mogensen Nyker 43 35 38 116
4 Søren Hansen ØMK 37 42 38 117
5 Johnny Petersen Nyker 39 37 46 122
6 Svend Hansen ØMK 40 41 41 122
7 Miki Johansen ØMK 41 40 44 125
8 Pernille Hansen ØMK 45 38 42 125
9 Susanne Malmberg ØMK 43 40 45 128
10 Hanne Reimich ØMK 43 48 40 131
11 Lonni Blak ØMK 50 44 37 131
12 Poul Ipsen ØMK 43 39 53 135
13 Svend Jessen Nyker 43 50 47 140
14 Jeanet Hansen ØMK 50 49 42 141
15 Kenno Wendelboe TIK 42 49 51 142
16 Charlotte Wendelboe TIK 50 51 47 148
17 Helle Raun Nyker 49 50 50 149
18 Pia Raun Nyker 51 53 48 152

 

Veteran rækken Runde 1 Runde 2 Runde 3 Samlet
1 Erik  Jensen ØMK 35 39 35 109
2 Henning Bøgh ØMK 35 38 44 117
3 Ole Vang Ipsen TIK 41 42 38 121
4 Irene Gørlyk ØMK 40 38 44 122
5 Hans Lyster ØMK 41 44 37 122
6 Hans-Henrik Nielsen TIK 43 39 41 123
7 Peter Kofod Jensen Nyker 39 44 40 123
8 Annelise Vang Ipsen ØMK 43 40 42 125
9 Helmund Thiesen ØMK 44 38 45 127
10 Per Wagner ØMK 42 44 41 127
11 Ole Pedersen Nyker 46 41 41 128
12 Annemarie Jensen ØMK 42 44 43 129
13 Lillian Jarvinen TIK 47 39 45 131
14 Stig Lynge Kofod ØMK 43 45 43 131
15 Preben Jarvinen TIK 50 38 47 135
16 Marianne Ipsen TIK 49 41 48 138
17 Hanne Børgesen TIK 42 51 46 139
18 Tom Raun Nyker 43 58 44 145
19 Birger Jensen ØMK 54 46 48 148

 

Tidligere vinder af Bornholm Mesterskaberne

2019

Voksenrækken:

  1. plads: Brian Nielsen, ØMK
  2. plads: Jørn Mogensen, Nyker
  3. plads: Christina Lyster Duedahl, ØMK

Seniorrækken:

  1. plads: Irene Gørlyk
  2. plads: Anne-Marie Jensen, ØMK
  3. plads: Peter Kofod Jensen, Nyker

 

Juniorrækken (op til 19 år)

  1. plads: Marie Hansen, ØMK
  2. plads: Tino Nielsen, ØMK
  3. plads: Nanna Juhl Pedersen, ØMK

2018

Voksenrækken:

  1. plads: Brian Nielsen, ØMK
  2. plads: Christina Juhl Sørensen, ØMK
  3. plads: Michael Duedahl, ØMK

 

Juniorrækken (op til 19 år)

  1. plads: Marie Hansen, ØMK
  2. plads: Nanna Juhl Pedersen, ØMK
  3. plads: Tino Nielsen, ØMK

 

2017

Voksenrækken (over 14 år)

  1. plads: Tino Nielsen, ØMK
  2. plads: Pernille Hansen, ØMK
  3. plads: Jesper Lund, ØMK

 

Børnerækken (Til 14 år)

  1. plads: Nanna Juhl Pedersen, ØMK
  2. plads: Camilla Larsen, ØMK
  3. plads: Sebastian Lund, ØMK

BOOK ONLINE

(Tryk her)

Eller ring på +45 56 96 56 96